fbpx
Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Skar İzi Tedavisi

31.05.2020
Skar İzi Tedavisi

Scar – İz Tedavisi

Skar izi, normal cilt dokusunun yerini kaplayan hasar görmüş cilt katmanıdır. Yaralanma, kaza, ameliyat, yanık, cilt enfeksiyonu ve daha pek çok neden sonucunda oluşan bu skar izleri, cilt yaralarının iyileşirken belli bir oranda izle iyileşmesi ile kendini göstermektedir. Nebde dokusu olarak da ifade edilen bu doku,  ciltten kabarık bir görünüme sahip olurken; sosyal ve pisikolojik yaşamı etkileyen bir cilt problemi haline dönüşmektedir.

Skar oluşu, skar oluşunu etkileyen faktörler ve skar izinin derinliği göz önünde bulundurularak bu izlerin küçültülmesi, şekillerinin değiştirilmesi ve kamufle edilerek belirgin görünümünün azaltılması için Skar İzi Tedavisi uygulanmaktadır. Skar revizyonu olarak da adlandırılan bu, cerrahi operasyona gerek duyulmadan medikal estetik uygulamalar ile gerçekleştirilebilmektedir.

Yeni nesil teknolojik lazerlerden enjeksiyon uygulamalarına kadar pek çok yöntem ile edilen skar izlerinin görünümünde düzelme sağlayarak cilt dokusunu eşitleyen uygulamalarımız ve tedavilerimiz öncesinde skar izinin ne ölçüde rahatsız ettiği, skar izinin derinliği, skar izinin bölgesi ve genişliği gibi parametrelerin analiz edilerek doğru tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Medikal estetik uygulamalar ve sistemler ile farklı skar izlerinde farklı faydaların elde edildiği tedavilerimize ilişkin soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Skar İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Yara İzi Tedavileri
BENZER TEDAVİLER
Yara İzi Tedavileri
Derideki jilet, faça ve yara izlerinin kaldırılması ve hafifletilmesi için, Yara İzi Tedavileri işlemlerinde lazer ile iz düzeltme tekniğini kullanmaktayız.

Skar İzi Tedavi Yöntemleri

Skar izi tedavi yöntemleri izin türüne göre 6 ila 12 ay arasında iyileşmesi beklenmiş olan yaralarda uygulanmaktadır. Ancak bazı yöntemler izin düzeltilmesi için daha erken dönemde uygulanabilmektedir. Çeşitli medikal estetik uygulamaların bulunduğu bu yöntemler genellikle lokal anestezik kremler ile bölgenin uyuşturulması sonrasında çok kısa sürelerde gerçekleştirilen güvenli ve başarılı işlemlerdir.

Lazer ile Skar İzi Tedavisi

Skar İzi Tedavisi içerisinde en gelişmiş tedavi yöntemi lazerdir. Seans şeklinde uygulanan bu tedavi yönteminin başarı sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte optimum iyileşme oranlarına sahiptir. Deri bütünlüğünü bozan skar izlerini derinin en üst katmanından en alt katmanına kadar etki ederek iyileştiren bu lazer ile cilt tedavisi yönteminde kullanılan Fraksiyonel Lazer yara izini cilt seviyesi ile eşitlemek amacı ile uygulanan en gelişmiş sistemdir. Cilt altı doku hücrelerini, bağ dokuları ve kollajen liflerini harekete geçirerek cilt yenileme etkisi ortaya çıkaran bu sistem ile skar izinde belirgin derecede farklılıklar oluşmaktadır.

Kimyasal Peeling ile Skar İzi Tedavisi

Kimyasal Peeling ile Skar İzi Tedavisi ya da birden daha çok farkı kimyasalların konsantrasyonundan yararlanılarak cilt üzerinde kontrollü hasar oluşturulmasını ve sağlıklı cilt dokusunun ortaya çıkmasını hedefleyen bir soyma işlemidir. Skar izinin derinliğine göre penetrasyon yani soyulma derinliği seçilerek uygulanan bu yöntem, deri yapısının düzeltilmesini hedeflerken rejenerasyon yani yara iyileşme sürecinin çeşitli yararlarından faydalanmaktadır. Böylece cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktive ederek doku yenilenmesini sağlamaktadır.

Dolgu Enjeksiyonu ile Skar İzi Tedavisi

Medikal estetik uygulamalar içerisinde en sık tercih edilen işlemlerden biri de dolgu enjeksiyonudur. Skar İzi Tedavisi içerisinde de kullanılabilen dolgu tedavisi, ciltten kabarık ya da çökük görünüme yol açan izlerin ince uçlu iğneler ile girilerek dolu maddesi ile eşitlenmesini sağlamaktadır. Cerrahi operasyonlara alternatif olarak uygulanan bu yöntem, dolgu maddesi ile gerçekleştirilebildiği gibi kişinin kendi vücudundan alınan yağın yara izi bulunan bölgeye enjeksiyonu şeklinde de gerçekleştirilebilmektedir. Böylece çökük, hacim kaybı, cilt dokusu kaybı ya da kabarıklık gibi cilt problemlerine yol açan izler konforlu bir şekilde kamufle edilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Skar İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button
×