fbpx
Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Nd Yag Lazer Epilasyon

25.04.2019
Nd Yag Lazer Epilasyon

Nd Yag Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamasında kullanılan lazer teknolojisi ne olursa olsun tüm lazer epilasyon cihazlarının her birinin ortak amacı ve işlevi; istenmeyen tüy probleminin önüne geçmek amacı ile kıl köküne ve melanin hücresine etki ederek tüy çıkışını engellemektedir.

Kullanılan teknolojiye göre değişiklik gösteren lazer epilasyon lazer ışığının boyutu ve dalga boyuna göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle uygun cilt tipine ve kıl yapısına göre lazer epilasyon seçimi yapılarak başarılı etkinin elde edilmesi sağlanmaktadır. Her bir cilt tipine ayrı ayrı olarak kullanılan lazer epilasyon çeşitleri içerisinde bulunan Nd Yag Lazer Epilasyon oldukça koyu cilt rengine sahip kişiler için tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Yöntemine Nasıl Karar Verilir?

Farklı özelliklere sahip lazer epilasyon çeşitleri ile istenmeyen tüy probleminin önüne geçmek için lazer epilasyon tedavisi öncesinde muhakkak uygun lazer yönteminin belirlenmesi gerekmektedir. Kullanılacak lazer epilasyon türünün uygun nitelikte olup olmadığına karar verebilmek için tedavi öncesi ön kontrol gereklidir.

Ön kontrol esnasında test atışları yapılarak lazerin cilt ve kıl üzerindeki etkileri gözlemlenmekte ve kişiye özel tedavi planlaması oluşturulmaktadır. Bu nedenle lazer uygulaması öncesinde cilt tipi ve kıl karakterine uygun tedavi planlaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışlarının yapılmasına olanak sunabilir ve uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Nd Yag Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Buz Lazer Epilasyon
Acısız, ağrısız, hızlı ve etkili sonuçların alınmasına olanak sunan Buz Lazer Epilasyon sisteminde buzun etkisi kullanılmakta ve bu sistem epilasyonda farklı bir uygulama yöntemine adım atılmasına olanak sunmaktadır.

Nd Yag Lazer Epilasyon

1064 nanometre dalga boyuna sahip Nd Yag Lazer Epilasyon kıl köklerini besleyen kılcal damarlara ulaşarak etkisini gösteren ve koyu cilt tiplerinde daha etkili olan bir lazer sistemidir. Dalga boyunun diğer lazer sistemlerine kıyasla daha geniş ve cilde nüfuz etme oranı daha yüksek olmaktadır.

Diğer lazer yöntemlerine göre kullanım alanı kısıtlı olan bu sistem dikkatle seçilmiş kıl köklerini besleyen kılcal damarları hedef almasından dolayı en koyu ten renklerinde ve en ince tüy karakterlerinde dahi etkisini hissettirmektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon Özellikleri

Nd Yag lazer 1064 nm dalga boyu sayesinde en derin atım seviyesine sahip lezar sistemidir. 7 – 8 mm’ye kadar inebilen ve en derindeki tüy köklerine rahatlıkla ulaşabilen Nd Yag Lazer Epilasyon siyah ve koyu renkli ince ya da kalın yapılı kıl karakterlerinde etkinliğini göstermektedir. Ancak çok açık sarı tüylerde etkinliği düşüktür. Özellikle koyu ten renklerinde açık – koyu ve ince – kalın yapılı kılları gidermekte oldukça etkilidir. Bu kıl karakterlerinde tüylerin köklerini yakarak kalıcı bir kıl kaybı ortaya çıkarırken, koyu cildi yakmaması nedeni ile bronz teni olanlarda tercih edilmektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon açık tenlere duyarlı bir yapıya sahip olmamasından dolayı esmer ve bronz cilt tipleri için kesin ve kalıcı bir çözüm niteliği taşımaktadır. Bu nedenle Nd Yag lazer sisteminden tam anlamı ile yararlanmak için ten rengi dikkate alınarak işlem yapılmaktadır.

Her mevsim güvenle kullanılabilen özelliğe sahip olan Nd Yag lazer, tedavi etkinliği ve uygulama hızı ile hastanın rahatını ön plana çıkaran sonuçlar vermektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer uygulaması öncesinde en az bir hafta öncesinden cımbız, ağda, iple alma ve sarartma gibi kıl alma metotlarının kullanılmaması ve durdurulması önerilmektedir. Lazerle kıl köklerinin yok edilmesinden dolaylı yalnızca keserek ya da jilet yöntemi ile kılların temizlenmesi tavsiye edilmektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon jel kullanılmadan uygulanan bir lazerdir. Yuvarlak başlığı sayesinde belirli bir yükseklikten cilte uygulama olanağı sunan bu işlem esnasında tedavi bölgesi taranmaktadır. Bu tarama esnasında Nd Yag lazer bağlığında bulunan hava ve gaz soğutma sistemleri sayesinde ağrısız bir uygulama gerçekleştirilmektedir.

Tarama esnasında ortaya çıkan ağrı durumu, cihazın etkisi değil kıl kökünün kalınlığına ve kıl yoğunluğuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle her bir seans sonrasında kıl köklerinde ve yoğunluğunda azalmalar olduğu için bir sonraki seans daha konforlu geçmektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Nd Yag Lazer Epilasyon uygulaması genital bölge ve koltuk altı dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerinde kullanılabilen özelliğe sahiptir. Kadınlarda ve erkeklerde yaygın kalın tüylerde kullanılabilmektedir. Özellikle yüz bölgesindeki ince ve renkli olan tüylerde ve dudak üzeri yüz tüylerinde tercih edilmektedir.

Nd Yag Lazer Seans Süreleri ve Sayıları

Yaş, cilt rengi, vücut bölgesi ve kıl karakterine göre Nd Yag lazer seans süreleri ve sayılarında değişiklik olmaktadır. Ancak ortalama olarak 4 ila 6 seans sonrasında kıl yoğunluğunda belirgin derecede azalma beklenmektedir.

Alt bacak, koltuk altı ve kasık bölgesinde hemen etkisi gösteren lazer epilasyon, üst bacak, kol, göğüs,  gövde ve dudak üstü bölgelerinde daha fazla seans gerektirmektedir. Tam ve kesin sonuçlar için kişinin cilt ve kıl özelliklerine göre belirlenen seansların eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Koltuk altı, kalça ve sırt kıllarının fazla derinde olması halinde fazla seans gerekebilmektedir. Bu tip direnç gösteren kıl karakterlerinde daha az seans süresi ile daha hızlı sonuç alabilmek için Nd Yag Lazer Epilasyon yöntemi kullanılmaktadır.

Seans sıklığı ise ortalama 6 ile 8 hafta arasındadır. Yapılan her uygulamanın ardından cilt yaşına göre belirlenen kontrol seansları sonrasında kalan tüyler giderilmeye çalışılmaktadır. Bu seans aralıklarında tüyler bulunmaz. Ancak tüylerin tekrar çıkmaya başladığı dönemlerde tekrar uygulama yapılmaktadır.

Nd Yag Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedavi sonrasında kısa süreli etki gösteren kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu durum tamamen geçici bir etkiye sahiptir. Kızarma etkisinin olduğu süre boyunca tedavi alanının kaşınmamasına özen gösterilmesi ve söz konusu bölgenin tahriş edilmemesi gerekmektedir.

Tedaviden 4 hafta sonrasına kadar UV ışınlarından korunmak gerekmektedir. Bu nedenle güneşten kaçınmak ve zorunlu durumlarda yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler ile UV ışınlarına karşı önlemler alınmalıdır.

Nd Yag Lazer Epilasyon Zararları

Nd Yag Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumlarına bakıldığı zaman bronzlaşmış ve esmer tenlerde yüksek dozlarda uygulandığında geçici kızarıklıklara neden olabilmektedir. Diğer Lazer sistemleri gibi hiç bir yan etkisi yoktur.

Yaşa, cilt tipine ve rengine, vücut bölgesine, kıl kalınlığına ve rengine göre uygulanan Nd Yag lazer uygulaması ile en etkili ve başarılı sonuç alabilmek için tedavi öncesi ön kontrol gereklidir. Tüylerin köklerini yakarak kalıcı ve etkili kıl kaybına yol açan lazer tedavisi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışı yapılmasına ve bu atış doğrultusunda tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

Cilt altındaki kıl köklerine derinlemesine işleyen Nd Yag Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak ve test atışı için randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Nd Yag Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button
×