fbpx
Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Masseter Botoks

18.05.2020
Masseter Botoks

Masseter V Çene Botoksu

Çene bölgesindeki Masseter Kası yani bir diğer adı ile çiğneme kası, yüz hattının ve formunun belirlenmesinde oldukça önemlidir. Bu kasın aşırı çalışması ile büyümesi veya fazla gelişmesi durumunda yüzün oval görünümü ortadan kalkarak kare ve erkeksi görünüme sahip bir çene formu oluşmaktadır.

Çene küçültme ameliyatı estetiğinin en sık tercih edilmesine neden olan bu tablo, Masseter Botoks ile iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan doğal görünümlü sonuçlar ile oldukça güvenli ve konforlu işlem olanağı sunmaktadır. Böylece basit ve pratik bir uygulama ile daha oval ve kalp şeklinde bir çene formu ortaya çıkarılmaktadır.

Estetik cerrahi operasyonlarına alternatif olarak uygulanan ve etkili sonuçlar başarı sağlayan botoks işlemi öncesinde yüz ve çene hattının incelenmesi, kullanılacak botoks oranının belirlenmesi ve enjeksiyon yerlerinin tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Botoks maddesi ile çiğneme kasının bloke edilerek burun seviyesinden itibaren çene formunda incelme etkisi gösteren yüz inceltme botoksu tedavisi hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Masseter Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Çene Botoksu
BENZER TEDAVİLER
Çene Botoksu
Çene Botoksu, alt çene ve elmacık kemiğinin arasında bulunan ve çiğneme fonksiyonunda görev alan masseter kasına botoks enjekisyonun yapıldığı prosedürüdür.

Masseter Botoks Nasıl Yapılır?

Masseter Botoks uygulaması ve işlem süresi oldukça kolay ve pratiktir. Diğer botoks uygulamalarından pek farkı bulunmayan bu işlemi ayıran özellik hastanın çiğneme kasının yapısı ve özellikleridir. Bu nedenle işlemden önce ön kontrol önemlidir.

Uygulamadan önce çiğneme kasının kalınlığının ve uzunluk seviyesinin belirlenebilmesi için dişlerin sıkılması istenmektedir. Kasların diş sıkma ile ne kadar büyüdüğü saptanarak kullanılacak botoks toksini miktarı belirlenmektedir.

Ortalama 15 dakikalık bir işlem süresine sahip olan uygulama öncesinde anesteziye gerek duyulmamaktadır. Enjeksiyon giriş yerlerine lokal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşturulması sağlanmaktadır. Daha sonrasında ince uçlu iğneler aracılığı ile masseter kasına girilerek toksin enjekte edilmektedir.

Masseter Botoks Kimler Yaptırabilir?

Masseter Botoks çene küçültme ameliyatlara alternatif olarak uygulanan güvenli, pratik ve hızlı bir medikal estetik uygulamadır. Yüz hattı keskin, kare ve erkeksi bir görünümde olan ve görünümün altında yatan etkenin masseter kası olması durumunda işlem tercih edilmektedir. Tam kare veya oval yüz formunda olanlar, açının bozuk olması nedeni ile çenede V formu bulunamayanlar uygulamayı tercih edebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki çene kemiği, elmacık kemiği, dudaklar, yanaklar ve yüzdeki yağ oranı da oldukça önemli etkenlerdir. Bu nedenle masseter çene küçültme işleminde çene formunun estetik olmamasında çene kasının etkili olması koşulu aranmaktadır.

Masseter Botoks Kalıcılığı

Yüzün her iki kısmında bulunan masseter kasına botoks uygulaması yapılması ile daha estetik bir görünüm elde edilmesine olanak sunan Masseter Botoks tekrarlanabilir özelliğe sahip bir işlemdir. Bu nedenle kalıcılık süresi sonrasında uygulamadan elde edilen başarının yinelenebilmesi için tekrar seans gerekmektedir. Botoks tedavisi uygulamadan 2 hafta sonra maksimum etki ile kendini göstermektedir. Uygulamanın kalıcılık süresi ise 6 ay olup, kasların büyüme hızı düşünüldüğünde işlemin yılda iki defa tekrarlanması önerilmektedir.

Masseter Botoks Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mı?

Yüzün inceltilerek V formunun elde edilmesi amacı ile botokstan yararlanılan Masseter Botoks uygulaması oldukça güvenli bir işlemdir. Çiğneme kasının fonksiyon kaybı yaşamadan bloke edilmesini amaçlayan bu işlemde kullanılan botoks, bir ilaçtır. Laboratuvar koşullarında özel bir bakteriden elde edilen saflaştırılmış protein içerikli bu ilaç medikal estetik uygulamalardan tıbba kadar pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra botoks bir cilt dolgusu değildir. Bu nedenle işlem sonrasında yüz bölgesinde şişlik ya da donuk ifade gibi etkileri bulunmamaktadır. Ancak enjeksiyon giriş yerlerinde kısa süreli kızarma ya da kabarıklık oluşabilmektedir. Bu olası geçici yan etkiler 24 ila 48 saat içerisinde düzelmektedir.

Ancak bilinmelidir ki Masseter Botoks esnasında kullanılan toksin ne kadar zararsız olsa da dozun doğru uygulanması gerekmektedir. Yanlış doz tercihi etki süresinin az olmasına ya da kalıcı blokelere neden olabilmektedir. Bu nedenle ön kontrol esnasında çene kasının doğru değerlendirilmesi ve enjeksiyon bölgelerinin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Böylece doğru değerlendirme ve doğru doz ile maksimum etkili başarılı sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Masseter Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button
×