fbpx
Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

24.01.2020
Koltuk Altı Lazer Epilasyon

  Koltukaltı Bölgesi Lazer Epilasyon

  Koltuk altı kılları hem kadınlarda hem de erkeklerde hormonal değişimler sonucu ortaya çıkan doğal kıllardır. Ancak kıl köklerinin hemen altında ter bezlerinin bulunması nedeni ile yalnızca estetik sorunlara yol açmayıp hijyen problemlerini de beraberinde getirmektedirler. Bu nedenle klasik yöntemlerin dışında daha etkili ve kalıcı sonuçlar alınabilmesi için Koltuk Altı Lazer Epilasyon tedavisinin en sık başvurulan uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

  Hem kadınlarda hem de erkeklerde en çok tercih edilen lazer epilasyon bölgesi olan koltuk altı; kalın, siyah ve sert kıl karakterlerinde olması nedeni ile başarılı sonuçlar veren ve lazer epilasyon tedavisinden optimum sonuçlar alınan bölgedir. Kısaca lazer epilasyon tedavisi için uygun kıl karakterine sahip bölge olması nedeni ile yüz güldürücü etkiler ile kalıcı sonuçlar vermektedir.

  Koltuk altı bölgesinde hem estetik hem de hijyenik sorunlara yol açan tüylenme probleminin lazer epilasyon tedavisi öncesinde kıl karakterine, cilt tipine ve kıl yoğunluğuna uygun lazer sisteminin belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışlarının yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Özelleştirilmiş tedavi seanslarının oluşturulduğu ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak, lazer epilasyon ile ilgili soru ve görüşlerinizi iletmek ya da Koltuk Altı Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Koltuk Altı Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Genellikle Diode Lazer Epilasyon ya da Alexandrite Lazer Epilasyon teknolojilerinin tercih edildiği koltuk altı bölgesinde, bu iki lazer teknolojisinden başarılı epilasyon sonuçları almak mümkündür. Tedavi öncesinde kılların ağda, cımbız ve epilatör gibi kılları kökünden alan uygulamalar yapılmaması istenmektedir.

  İşlem esnasında cilt tipine ve kıl karakterine uygun tercih edilen lazer teknolojisinin sistem başlığı ile bölge taranarak lazer atışları yapılmaktadır. 5 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan atışlar sonrasında Koltuk Altı Lazer Epilasyon tedavisi için diğer koltuk altı bölgesine geçilmekte ve seans sonlandırılmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

  Lazer epilasyon sistem başlığı aracılığı ile yapılan taramalarda lazer ışınları atışlar şeklinde cilt altına gönderilirken, dalgo boyu prensibi ile çalışan epilasyon teknolojisi kıl köklerindeki siyah rengi veren melanin pigmentlerini hedef almaktadır. Işınların melanin pigmentleri tarafından emilmesi esnasında kıl köklerinde tahribat oluşmakta ve bu hasar sonucunda kökler zayıflayarak tedaviden optimum sonuçlar elde edilmektedir.

  Koltuk Altı Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Sayısı

  Koltuk Altı Lazer Epilasyon tedavilerinden başarılı sonuç almak için ortalama 4 ila 6 seans uygulama yapılması gerekmektedir. Seans aralıkları ise genel olarak 2 aydır. Ancak bu seans süresi ve aralıkları cilt tipi, kıl karakteri ve kıl yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

  Koltuk Altı Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

  İstenmeyen tüy problemi yaşayan ve tüylenme nedeni ile yaşadığı hijyen sorunlarına zahmetli uygulamalar yerine kalıcı ve etkili çözüm arayan tüm erkek ve kadınlara uygulanabilir özelliktedir.

  Koltukaltı Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Koltuk altı bölgesi lazer epilasyon tedavisi sonrasında lazerin etkinliğinin arttırılması ve tedaviden beklenen etkilerin maksimum seviyeye çıkarılması için bir takım noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Öncelikle seans aralıklarında koltuk altı kıllarının ağda, cımbız ya da epilatör gibi uygulamalar ile kökünden alınmaması gerekmektedir. Bu aşamada yalnızca jilet kullanılarak bölgedeki kıl köklerinin çekilmeden kısaltılması önerilmektedir.

  Koltuk Altı Lazer Epilasyon Yan Etkileri

  Lazer epilasyon cilt ve cilt altı dokularına zarar veren ya da yan etkisi bulunan bir sistem değildir. Koltuk Altı Lazer Epilasyon tedavisinde lazer ışınları yalnızca kıl köklerini hedef aldığı için bu bölgede bulunan lenf dokularına ve ter bezlerine etki etmeden kıl föliküllerinin tahrip edilmesini sağlamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Koltuk Altı Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×