fbpx
Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Çil Lekesi Tedavisi

21.04.2019
Çil Lekesi Tedavisi

  Çil Nedir?

  Çiller, cilt üzerinde melanin pigmentinin birikmesine bağlı olarak oluşan küçük lekelenmelerdir. Cilt dokusu içerisinde bulunan melanosit olarak adlandırılan renk hücreleri, melanin adı verilen boya maddesini salgılamaktadır.

  Melanin maddesi cilt dokusunun en üst katmanında depolamakta ve güneş ışığının cilt dokusu üzerindeki zararlı etkileri azaltmaktır. Melanositler, aşırı güneşe maruz kalınması halinde melanin pigmentini gereğinden fazla salgılayarak, cildi korumaya almakta ve çillerin belirginleşmesine yol açmaktadır.

  Vücudun Hangi Bölümlerinde Daha Sık Görülür?

  Yüz, omuz, kol ve dekolte bölgesi gibi vücudun pek çok bölgesinde ortaya çıkabilen çiller, düz açık ya da koyu kahverengi renkte, küçük boyutlu lekeler olarak kendini göstermektedir. Cilt tonunun açık ya da beyaz olması durumunda daha yoğun ve belirgin bir şekil alabilmektedirler.

  Yüzde daha sık alın, yanak ve burun bölgesinde görülen çiller, yaz aylarında artarak koyulaşırken, kış aylarında silikleşmektedir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında tüm yüzü kaplayacak şekilde şiddetlenen çil durumları ile karşılaşılabilmektedir. Bu durum sonucunda da kozmetik sorunlar ortaya çıkabilmekte ve Çil Lekesi Tedavisi tercih edilebilmektedir.

  Plazma ile Çil Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Plazma ile Çil Tedavisi
  Plazma ile Çil Tedavisi cihaz ve cilt arasındaki potansiyel farkın kullanıldığı ve havadaki oksijenin plazma enerjisine dönüştürüldüğü cilt tedavisi sistemidir

  Çiller Nasıl Oluşur?

  Cildin en üst katmanında ortaya çıkan çiller, güneş ışığına çok fazla maruz kalan hassas cilt tiplerinde cilt dokusunun yeterli korunmaması ve genetik yatkınlığın olması gibi etkenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Küçük, sınırlı ve renkli lekeler olan çiller, çocukluk döneminde daha çok görülmektedir. Ancak çocukluk döneminde ortaya çıkan bu çiller, zaman geçtikçe silikleşerek ortadan kaybolabilmektedir.

  Çil Lekesi Tedavisi

  Cilt dokusunun güneşle hasarlanması sonucunda melanin pigmentlerinin kümelenmesi şeklinde ortaya çıkan çiller, Çil Lekesi Tedavisi ile yok edilebilmektedir. Cildin en üst katmanında bulunan çillerin pek çok tedavisi bulunurken, bu tedaviler değişik oranlarda fayda sağlamaktadır. Bu noktada en başarılı, güvenilir ve etkin sonuç veren tedavi yönteminin lazerle cilt tedavileri olduğunu söyleyebiliriz.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazerle çil tedavisi, çil sayısında ve çillerin koyuluğunda belirgin derecede azalmalara olanak sunmaktadır. Yaz aylarında şiddetlenerek tüm yüzü kaplayabilen ve kozmetik sorunlara yol açabilen Çil Lekesi Tedavisi için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca çil lekesi tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunabilmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Çil Lekesi Tedavisi

  Çil lekeleri genel olarak ciddi bir sağlık sorununa yol açmayan bir cilt problemidir. Bu nedenle özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan çillerin estetik kaygılara yol açmasıyla, bu lekelerin tedavi yöntemleri ile giderilmesi için pek çok çil tedavisi yöntemine başvurulmaktadır.

  Çil tedavisi içerisinde başvurulan leke açıcı kremler, çil için peeling uygulamaları ve diğer çil tedavileri yöntemleri söz konusu lekelerin tedavi edilmesinde ya da açılmasında büyük etkilere sahip değildir. Özellikle cildin en üst katmanında bulunan çil lekelerine kıyasla cildin en alt katmanlarında oluşan lekelerin tedavisi daha zordur. Bu nedenle Çil Lekesi Tedavisi için en etkili ve güvenli tedavinin lazer olduğunu söyleyebiliriz.

  Lazerle Çil Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Muayene sonrasında oluşturulan tedavi planına bağlı olarak çil lekesinin bulunduğu bölgeye, genişliğine, cilt altındaki derinliğine ve yaygınlığına göre uygun cihaz seçimi yapılarak atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Lazer sisteminde çil lekelerine uygun dalga boylarının seçilmesi ile ve etkili sonuçların alınması sağlanmaktadır.

  Çok kısa süreler içerisinde yapılan atışlar esnasında cilt üzerinde bulunan renk maddesi hedef alınarak, bu maddelerde açıcı etki göstermektedir. Kısa sürelerde yapılan atışlar çevre dokulardaki hücrelerin zarar görmesini engellemektedir. Böylece cilt dokusunun hasar oranı azaltılarak Çil Lekesi Tedavisi uygulanmış olmaktadır.

  Cilt üzerinde bulunan çil lekelerinin lazer ışınları ile yakılarak temizlenmesi prosedürü ile çalışan uygulama, çil lekelerinin görünümlerinin azaltılmasına ve çil probleminin ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Bu nedenle çillerin yoğunluklarına ve renklerine göre seans şeklinde uygulanmaktadır. Ayrıca tedaviden başarılı sonuç alınıp alınmayacağının tespit edilebilmesi için test atışlarının yapılması ve sonuçların gözlemlenerek değerlendirilmesi gerekebilmektedir. Bu nedenle Çil Lekesi Tedavisi öncesi ön kontrol gereklidir.

  Tedavi esnasında düşük dereceli bir ağrı ya da sıcaklık hissi oluşabilmektedir. Bu ağrı ve sıcaklık hissi uygulanan soğuk hava sirkülasyonu ile minimize edilmektedir. Uygulama bölgelerinde hafif bir kızarıklık ya da kabarma oluşabilir. Bu kabarıklıklar ortalama birkaç saat içerisinde ortadan kalkmaktadır. Seans sonunda cilt dokusunun hassas olmasından dolayı güneş koruyucu ve nemlendirici krem kullanımı ile çil tedavisi sonlandırılmaktadır.

  Çil Lekesi Tedavisinde Dikkat Edilen Püf Noktalar

  Çil Lekesi Tedavisi öncesinde lekelere yönelik doğru tanının koyulması için, ön kontrol gerçekleştirmekteyiz. Bu ön kontrol esnasında cilt üzerinde estetik kaygılara yol açan çillerin yaratmış olduğu estetik kaygılar öncesinde altta yatan bir hastalık olup olmadığı ile ilişkili değerlendirmeler yapmaktayız. Bu değerlendirmeler hasta açısından büyük önem taşımaktadır.

  Seans Süreleri ve Sayıları

  Muayene sonrasında çil lekelerinin türleri, boyutları ve özellikleri değerlendirilerek cilt dokusuna ve cilt tonuna uygun lazerle çil tedavisi seans süreleri ve sayıları belirlenmektedir. Tedaviye ilişkin planlama bilgilendirmenin ve hasta talepleri doğrultusunda oluşturulmaktadır.

  Cildin alt katmanlarına kadar yayılım gösterebilen çil lekelerinde seans süreleri ve sayıları arttırılabilmektedir. Ancak her seans sonunda çil lekeleri üzerinde olumlu değişimlerin gözlenebileceğini söyleyebiliriz. Bu değişimler lekelerin tipine ve cilt dokusuna göre farklılıklar gösterebilmektedir.

  Çil Lekesi Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

  Lazerle Çil Lekesi Tedavisi cilt rengi koyu olan kişilere nazaran açık tenli kişilerde daha etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle açık tenli ve çil lekeleri koyu olan kişilerde başarı oranının daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile tedavi esnasında açık tenli kişilerden herhangi bir yan etki beklenmediğini söyleyebiliriz.

  Cilt rengi koyu olan buğday ve esmer tenli kişilerde ise tedavi sonrasında geçici koyulaşmalar oluşabilmektedir. Bu fark lazerin çilleri yakalama oranını arttıran bir faktördür. Ayrıca çil tedavisinin kişiye özel planlanmasında etkili bir unsurdur. Bu nedenle kliniğimizde doğru hastaya doğru lazer uygulaması yapılarak bu tip yan etkilerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

  Lazer ışınlarından yararlanarak derinin üst katmanlarında yer alan çillerin tedavi planının oluşturulabilmesi için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Tedavi edilecek bölgelerin kombinasyonları, seans süreleri ve sayılarında değişikliğe yol açtığı için kişiye özel planlanan Çil Lekesi Tedavisi fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir. Tedavi öncesi çil lekesi tedavisi fiyatı hakkında bilgi alabilmek için çil lekelerinin ve bulunduğu bölgelerin ön kontrol esnasında değerlendirilmesi gerekmektedir.

  Çillerin yaygınlığına göre değişen tedavi işlemi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Çil Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×