fbpx
Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Alexandrite Lazer Epilasyon

26.04.2019
Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon diğer epilasyon işlemlerine kıyasla daha güçlü ve etkili olması nedeni ile en çok tercih edilen uygulamadır. Kadın lazer epilasyon ve erkek lazer epilasyon uygulamaları ile istenmeyen tüy problemini kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bu uygulama diğer klasik yöntemlere kıyasla daha konforlu ve acısızdır.

Doğru cihazlar ve doğru yöntemler ile uygulandığında son derece etkili ve başarılı sonuçlar veren bu işlem son derece etkili ve zararsız bir uygulamadır. Uygulama bölgesi, cilt tipi, cilt rengi ve kıl yapısına göre belirlenen parametreler doğrultusunda ne tür bir cihaz seçileceği ve seans süreleri oluşturulmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon belirli dalga boyundaki lazer ışını ile ağrısız bir şekilde belirlenen seans aralıkları ve dereceleri ile istenmeyen tüy probleminin önüne geçmektedir. Uygun tedavi planlamasının oluşturulması ve tedavi öncesinde test atışlarının yapılabilmesi için ön kontrol gereklidir.

Kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanabilir ve lazer epilasyon parametreleri doğrultusunda tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Ayrıca Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Diode Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Diode Lazer Epilasyon
Diode Lazer Epilasyon doğrudan kıl köklerini hedef alan ve ten rengi ne olursa olsun kısa sürelerde başarılı sonuçlar veren yeni nesil lazer teknolojisidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Işık demeti olan lazer sistemi tıbbi ve medikal estetik gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kozmetik sorunlar içerisinde yer alan istenmeyen tüy problemlerinde de tercih edilen lazer epilasyon, vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilen özelliğe sahiptir.

Kıl tipi, yoğunluğu, cilt tipi ve cilt rengi gibi parametreler doğrultusunda Alexandrite Lazer, Nd YAG Lazer, Buz Lazer, Tarama Lazer ve Diode Lazer sistemlerinden uygun lazer cihazı ile uygulama bölgesine seri atışlar yapılarak uygulanan bu işlemde tercih edilen lazer epilasyon türü elde edilecek başarıda önemli bir faktördür.

Lazer epilasyonun farklı türleri bulunmaktadır. Her bir cihazın dalga boyu birbirinden farklıdır. Örneğin Alaxandrite lazer 755 nm, Nd YAG Lazer 1064 nm, Tarama Lazer 810-980 nm, Diode Lazer 810 nm dir. Bu dalga boyu lazer ışının cilde nüfuz etme kapasitesini belirlemektedir. Dalga boyunun kısalması ile kıl kökü tarafından tutulması artmaktadır. Bu dalga boyu farklarını sağlayan cihazların etkinlikleri; cilt tipi, cilt rengi, kıl türü ve rengine göre değişiklik göstererek tercih edilmektedir.

Epilasyon çeşitleri içerisinde yer alan Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması çok koyu olmayan ciltler üzerinde en ideal epilasyon yöntemini sunmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite kristalleri kullanılan ve kristaller aracılığı ile yüksek ısı enerjisi dağıtan bir lazer çeşidi olan Alexandrite Lazer Epilasyon; dalga boyu 755 nanomerteye kadar ulaşan ve kırmızı ışık rengine sahip bir lazer türüdür.

755 nm dalga boyu ile istenmeyen tüylerin kıl köklerinde en etkili lazer türü olarak kabul edilen Alexandrite lazer, tüm cilt tiplerinde kullanılabilirken, etkisini en fazla açık renkli cilt yapılarında göstermektedir.

Hem kadın hem de erkeklerde güvenle uygulanabilen bu lazer uygulaması, lazer çeşitleri arasında en hızlı tür olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle özellikle geniş bölgelerin epilasyon tedavilerinde kısa zamanda etkili sonuçlar vermesinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Alexandrite lazerin yüksek enerjili ışığı kıl köklerinde ısı enerjisine dönüştürülmektedir. Bu ısı artışı hedeflenen bölgelerdeki kıl köklerinde tahribata yol açmaktadır. Böylece belli periyotlar ile uygulanan seanslar sonrasında istenmeyen tüy probleminin önüne geçilmektedir.

Alexandrite lazer tedavisi öncesinde epilasyon yapılacak bölgedeki tüylerin kısaltılması gerekmektedir. Ancak bu kısaltma işlemi esnasında kıl köklerinin yerinden çıkarılmaması gerekir. Alexandrite lazer ışınlarının kıl kökleri tarafından emildiği için ağda ve cımbız gibi işlemler ile kılların kökten alınmamış olmasına özen gösterilmelidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon esnasında uygulama yapılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak tercih edilen el başlığı ile lazer uygulaması başlatılmaktadır. Yüksek enerjili ışık aracılığı ile cilt taranarak lazer atışları yapılmaktadır. Her bir atış ciltteki melanin hücreleri ve kıl kökleri tarafından emilmektedir. Bu emilim esnasında ısı artışı ortaya çıkmakta ve kıl köklerinde hasarlar meydana gelmektedir. Böylece Alexandrite lazer ile köklerde kalıcı bir tahribat oluşmaktadır.

Kıl köklerinde meydana gelen hasarların kalıcılığı ile bu köklerden yeniden güçlü kılların çıkması engellenmektedir. Ancak bu sonuçlar cilt yapısına, cilt rengine, tüylerin türüne ve rengine, kıl foliküllerinin canlılığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Elde edilen sonuçlar birbirinden farklı olsa da lazer epilasyon uygulaması sonrasında kılların en az %70 ila %90 oranında azaldığını söylemek mümkündür.

Alexandrite Lazer Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Cilt dokusuna uygun lazer ışıkları ile kıl köklerine odaklanan Alexandrite Lazer Epilasyon, çevre dokulara zarar vermeden yalnızca kıl köklerinde etkinliğini göstermektedir. Bu nedenle koltuk altı, bütün kol, bütün bacak, yüz (dudak üstü, yanaklar, çene, alın, şakaklar, favoriler), dekolte, sırt, boyun, ense, kulak, kalça, basen, burun, el, ayak, göbek ve bikini bölgesi gibi vücudun hemen hemen her bölgesinde uygulanabilen özelliğe sahiptir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Seans Süreleri ve Sayıları

Alexandrite Lazer Epilasyon seans süreleri ve sayıları kılların büyüme evrelerinin birbirinden farklı olması ve kıl köklerinin ısıya direncine bağlı olarak değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle seans süreleri ve sayıları her bir hasta için farklıdır. Özellikle kıl yoğunluğuna ve uygulama bölgesine göre seans sürelerinde değişiklik gösterse de ortalama tüm vücut 60 dakika gibi çok kısa bir süre epilasyon işlemi için yeterli olmaktadır.

Her bir seans sonrasında genellikle 1 ya da 2 ay ara verilebilmektedir. Bu süre kişiye göre değişiklik gösterebildiği gibi seanslar sonrasında yapılan kontrol muayenelerinde belirlenmektedir. Kontrol muayeneleri esnasında hem tedavinin etkileri gözlemlenmekte hem de yeni seans tarihi belirlenmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alexandrite Lazer Epilasyon sonrasında bölgenin hassas ve kızarık olması halinde güneş ışınlarına maruz kalmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle yüksek faktörlü güneş koruyucuları ile uygulama bölgesinin korunmasına özen gösterilmelidir.

Seans aralarında çıkan tüylerin köklerinden ayrılmaması ve kıl köklerine müdahale edilmemesi gerekmektedir. Özellikle ağda ve tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır.

Bölgenin 24 saat boyunca sıcak su ile temasından kaçınmak gerekmektedir. Ayrıca kaşınmamalı ve kızarıklıklara müdahale edilmemelidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları

Alexandrite Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları cilt yüzeyine, cilt altına ve ter bezlerine zarar vermeden yalnızca kıl köklerini hedef almasından dolayı son derece güvenli ve konforludur. Ancak işlem esnasında bir miktar acı hissedilebilmektedir. Bu acı hissi işlemin bitmesi ile birlikte son bulmaktadır.

Seans sonrasında uygulama bölgelerinde kızarıklık ve hassasiyet oluşabilmektedir. Bu etkiler kısa süreli ve geçici yan etkilerdir. Ortalama 3 ila 4 saat sonrasında kendiliğinden kaybolmaktadır. Yüzeyel kızarıklık durumlarında hametan ve bebanthen gibi krem kremler kullanılarak bir iki gün içerisinde düzelme göstermektedir.

Hızlı ve etkili sonuç veren Alexandrite lazer ile seansların tamamlanmasının ardından istenmeyen tüy ve kıl sorununun önüne geçmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Ön kontrol esnasında test atışları yapılarak cildin ve kıl köklerinin lazer ışınına vermiş olduğu reaksiyon tespit edilmektedir. Bu doğrultuda tedavinin etkinliği, süresi ve başarı oranı gibi parametreler belirlenerek kişiye özel en etkili tedavi planlaması oluşturulmaktadır.

İlk seans sonrasında dahi uygulama bölgesindeki kıl kökleri üzerinde etkinliğini kanıtlamış olan Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Alexandrite Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button
×